Про нас

Шполянська меблева фабрика була заснована в 1929 році на розі вулиць Вокзальна (нині – Соборна) і Приютській (нині – Івана Гончара). Вона була побудована на території складу лісоматеріалів, який був зруйнований. Спочатку був побудований дерев’яний корпус довжиною 40 м і шириною 12 м, який і став базою для майбутнього підприємства. Вся територія фабрики була обнесена дерев’яним парканом.

Засновником фабрики та її першим директором став Млієвський Єфим Зіновійович, головним інженером – Соловей Арон Маркович. Працювало в той час на підприємстві 20 робітників. В цей період фабрика належала до Київського тресту. Сировина була привозна, доставка проводилася кіньми, основним постачальником сировини було Закарпаття.
На фабриці в той час було 2 дільниці: машинно-заготівельна і збиральна. В кожній дільниці стояло по дві вогневі печі, в збиральній дільниці клеєварка для столярного клею. Основною продукцією були: рахівниці, промоканні преса, табуретки, діжки, колеса до возів, дерев’яні столи для населення. Меблі в той час не оздоблювалися.

Після 1936 року фабрика спеціалізувалася на виготовлені шкільних парт, які оздоблювалися вручну масляними фарбами. Цю продукцію поставляли по всій УРСР.

В 1947 році на фабриці працювало 120 робітників. В тому ж році вперше був виконаний план: колективом фабрики було виготовлено 50 аудиторних столів.
За виконання державного плану колектив фабрики вперше був премійований республіканською премією.

В 1957 році почалась перебудова виробництва. Дерев’яні напіврозвалені будівлі замінювались цегляними. Все це робилось, не зупиняючи виробництво, виконуючи план. Перебудова розпочалась із збиральної дільниці, за нею було збудовано ремонтно-механічну дільницю, пізніше – машинно-заготівельну, клеїльно-облицювальну та склад для готової продукції. До роботи залучались всі робітники фабрики, оскільки всі роботи велись господарським методом.

В 1976 році на фабриці був впроваджений новий матеріал оздоблення – поліефірний лак. В 60-80-х роках підприємство виготовляло меблі із ДСП з використанням натуральної деревини, а саме столи письмові, тумби, шафи. Було удосконалено сушильне господарство та деревообробка. В 1983 році було закінчено будівництво адміністративно-побутового корпусу, закінчено новий облицювальний цех.

За період з 1977 по 1984 роки фабрику неодноразово було нагороджено перехідним Червоним Прапором, премійовано на республіканському рівні.

В 1994 році Шполянська меблева фабрика була реорганізована в Колективне виробничо-торгове підприємство «Шполянська меблева фабрика».
Підприємство стало спеціалізуватись на виготовленні корпусних меблів.

На початку 2000-х років фабрика постійно технічно переоснащується – закуповується нове обладнання, техніка, енергозберігаючі технології та інше. Було збільшено товарний випуск та освоєно нові види виробництва. Підприємство на пресах гарячого обігріву виконує роботи по шпонуванню ДСП, ДВП та ін. натуральним шпоном дуба, працює технологія по дальшому обробітку (обрізка, поклейка кромки, шліфовка тощо); на пресу гарячого обігріву виготовляє гнутоклеєнні елементи фанери (спинки і сидіння стільців, ламелів, інших вузлів та елементів); виготовляє металокаркаси та готові вироби з них (шкільні парти, стільці, табурети, столи для ресторанів та їдалень, стільці офісні і барні, м’які кухонні кутки, дошкільні столики та стільчики, панцирні ліжка тощо); виготовляє корпусні меблі з ЛДСП та МДФ (кухні, їдальні, спальні, ліжка, житлові кімнати, офісні меблі, спеціалізовані меблі для санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів, закладів освіти і охорони здоров’я тощо).

З 2006 року КВТП «Шполянська меблева фабрика» була реорганізована у Товариство з обмеженою відповідальністю «Шполянська меблева фабрика».

З 2016 року підприємство взяло курс на енергозберігаючі технології, модернізацію виробництва та розширення асортименту продукції. Було освоєно виробництво шкільних дошок, медичних меблів, дитячих майданчиків, паркових лав та навіть вуликів.

На даний час на фабриці діє пилорама, декілька виробничих цехів та дільниць. Підприємство є одним із провідних виробників шкільних меблів в регіоні. Продукція ТОВ “Шполянська меблева фабрика” завжди прикрасить оселю, офіс чи шкільну кімнату, створить в них комфорт, затишок та гарний настрій.

Можливості Шполянської меблевої фабрики дозволяють виготовляти меблі у найкоротші терміни та на індивідуальні замовлення. Підприємство також забезпечує і доставку меблів. Для постійних клієнтів тут існують особливі пільгові умови.